Внимание грип!!!
Десетки специалисти се появяват по телевизията и говорят за симптоми и тежест на предстоящата грипна вълна. Споменават се и на евентуалните цифри със загубите на работодателите и на държавата от грипна епидемия зима 2019.
Но, колко пъти ви се е налагало да отидете болен на работа?
За всички вас, които сте отивали на работа поне веднъж болни, ето как да реагирате при първите симптоми на грип:
Всеки грип започва внезапно и остро. В по-голяма част от докладваните случай пациента се буди сутрин с леки болки в гърлото и мускулите, без наличие на друга симптоматика. В следобедните часове отпада внезапно, появява се силно изявена мускулна слабост. Температурата се покачва много бързо, като достига стойности от над 38оС до близо 40 оС.
Ако в сутрешните часове имате болки в гърлото и мускулите, но все още нямате температура, подгответе организма да се справи с вируса възможно най-леко и бързо.
- Купете си джинджифил, който да дъвчете на всеки час. За хората, които ще кажат, че вкусът на джинджифила е неприятен, ще отбележа – най-силните лекарства са доста горчиви;
- Започнете приема на голямо количество течности – това ще подпомогне извеждането на токсини от организма. Много подходящи са готови чаеви смеси при настинка и грип, които може да откриете в аптеката;
- Приемът на продукти стимулиращи отговора на имунната система е задължителен. Такива са например витамин Ц или комбинирани витамини и минерали, както и комбинирани продукти стимулиращи неспецифичния имунен отговор. Приемът на витамин Ц трябва да е не по-малко от 500 мг и не по-вече от 1000 мг за едно денонощие. Препоръчително е да приемате витамините и минералите под формата на разтворими във вода таблетки, защото така ще подпомогнете хидратирането на организма.
Какво не се препоръчва да се прави още в първите часове?
Не е препоръчително да започнете веднага с приема на лекарствени продукти с противовъзпалителен характер или съдържащи парацетамол. В това число влизат така наречените „прахчета за грип“.
ЗАЩО?
Много по-добре е да помогнете имунната система да стане по-силна, отколкото да я елиминирате още в началото. Ето защо по-горе са споменати стъпки за подсилване и подпомагане на имунния отговор.
Какво да правим ако състоянието започне да се влошава?
Ако температурата започне да се покачва, не бързайте да взимате веднага продукти за сваляне на температурата – ибупрофен, парацетамол или метамизол. Повишаването на температурата е част от имунния отговор, като се цели вирусите да бъдат поставени в неблагоприятна среда, съответно омаломощени и лесно елиминирани от клетките на имунния отговор. Затова продължете приема на голямо количество течности и едва когато температура достигне над 38,5 можете да вземете средства за сваляне на температурата, приети задължително с много течност ( чак тук идва мястото на „прахчетата за грип“)
Нещо, което трябва да знаете, че при висока температура дозата на продукта за сваляне на температурата е изключително важно за ефективността. Дозите се съобразяват с килограмите на пациента:
При телесно тегло над 50 кг и възраст над 18 години:
– ибупрофенът трябва да е задължително в еднократна доза 400 мг, тъй като при високата температура ефективността на 200 мг при тегло над 50 кг, ще е много по-малка; Дозата се повтаря най-малко след 6 часа и не трябва да надвишава 1200 мг за 24 часа.
– парацетамол – еднократната доза от 1000 мг е задължителна, като дозата може да се повтори през интервал от най-малко 4 часа, а приемът за 24 часа не трябва да надвишава 3000 мг.
– метамизол – еднократна доза от 500 мг за пациенти от 50 до 65 кг и 1000 мг еднократно за над 65 кг. Като дозата може да се повтори след поне 6 часа и не трябва да превишава 3000 мг дневно.
Формите, които биха имали максимална усвоимост на активната съставка и бързо начало на действие са или таблетки с профил на бързо разтварящи се, разтварящи се във вода таблетки (ефервесцентни), прахчета или течни форми.
N.B. Ако температурата продължи да се покачва, не се повлиява от приема на температуропонижаващи и оценявате вашето общо състояние като тежко, не отлагайте и потърсете веднага лекарска помощ. Продължително състояние с висока температура може да е животозастрашаващо.
При всички случай в първия удобен момент посетете вашият личен лекар.
Как се развива състоянието при грипен вирус?
В зависимост от това колко е силен имунитета или колко правилно сме му помогнали в началото, грипът преминава за период от 24 часа до 72 часа. Най-лошата развръзка е грипът да се усложни в бактериална инфекция, чието лечение е значително по-сложно, а периода за възстановяване може да се увеличи от няколко дни до няколко седмици.
ЕТО ЗАЩО ПОДГОТВЕТЕ ОРГАНИЗМА СИ ЗА ПРЕДСТОЯЩИЯ ГРИП. НЕ ПОДЦЕНЯВАЙТЕ ПЪРВИТЕ СИМПТОМИТЕ И ПОТЪРСЕТЕ НА ВРЕМЕ ПОМОЩТА НА СПЕЦИАЛИСТ – ЛЕКАР ИЛИ ФАРМАЦЕВТ.
Внимание! Настоящите съвети имат само информативен характер и касаят лица над 18 годишна възраст. Те в никакъв случай не могат да заменят консултация с лекар.
Автор: savetitenafarmacevta.com
НАТУРАЛНА ПОДКРЕПА ЗА ИМУНИТЕТА
Желаете ли повече пълноценно време без настинки и грип през зимата?
Запознайте се с нашите натурални решения за подсилване на имунитета. Предлагаме Ви пресни микроводорасли отгледани в нашата ферма в комбинация с капсулни форми за оптимален ефект и удобен прием.
Консултирай се с нашите специалисти на тел: 0877991179
Гаранция за удовлетвореност за всеки продукт!
Уверени сме в качеството на продуктите, които създаваме и техните ползи за Вас.
Ако Вие не сте удовлетворени от приема на наш продукт, гарантираме Ви 100% връщане на цялата сума, която сте заплатили.